3d Jinekomasti Tekniği

//3d Jinekomasti Tekniği

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti ameliyatları; günümüzde erkeklerin en sık yaptığı estetik ameliyatlar arasında 2 sırayaoturmuş durumda. Birinci tabi ki burun estetiği olacaktır. Bu jinekomasti dediğimiz erkeklerde meme büyümesi sorunu küçük bir ameliyat ile sonlanabiliyor. Biz klinik olarak bu ameliyatları artık çok fazla yaptığımız için yeni teknikleri kendimize has yöntemler geliştirdik.

3d Jinekomasti nedir ? 

Bu tanımı koyarken biz en önce erkek memesinden yağ alırken hassas olduğumuz orantıyı düşündük. Çünkü memeden az alsak yağı olmuyor idi. Çok fazla alsak da meme vücuda yapışarak iğrenç bir görünüm ortaya çıkıyordu. Bu yüzden yağ alma dengesini çok iyi ayarlamak için. Yağları vaser cihazıyla dengeli parçalamayı denedik. Evet muhteşem sonuçlar elde ettik. Ama biz bununla da yetinmedik, koltuk altına giden bölgeye de liposuction yaparak meme ile orantılı olarak tam bir üç boyutlu görünüm kazandırdık. Bu yöntemin adına da 3d Jinekomasti ameliyatı dedik.. 

Biz bu yöntemi niye geliştirdik ? 

Esteport Klinik olarak biz erkek memesinden yağ alma yani jinekomasti ameliyatını ayda ortalama olarak 40 adet den fazla yaptığımız için, artık bu konuda o kadar profesyonel bir hale geldik ki, sadece meme şeklini vermekle yetinmeyip, göğüs blogunun da estetik olarak daha güzel görünmesini istedik. Çünkü biliyoruz ki biz erkekler için en hassas noktamız göğüs kısmı ve karın bölgesidir. Bu bölgede koltuk altına kadar yapılan iyi bir lipo (veya duruma göre lazer veya vaser yöntemi )ile başarılı sonuçlar elde ettiğimizi gördük..

Ameliyat Kesi Noktası

Bu ameliyatlarda genelde hekim arkadaşlarım meme başı çevresinden bir kesi açarak yağı o delikten alır. Ama ben ve cerrahi ekibim, bu konuda da bir değişime giderek ameliyat kesisini daha aşağı bir kısma aldık. Bunun bize sağladığı en büyük avantaj ise, meme üstünde herhangi bir ameliyat izinin hiç olmaması. Kesi meme çevresinden daha aşağıda olduğu için, belli belirsiz bir alanda minik bir iz olarak konumlandırdık. Bu da ameliyatı izsiz bir şekilde yapabilme imkanı sağladı bize.. Biz biliyoruz ki estetik dediğimizde en birinci hedefimiz hastanın ameliyat olmamış gibi doğal halini koruması. Estetik ameliyatlarda ne kadar az iz bırakırsak bizim için ameliyatın o kadar başarı olduğunu biliyoruz. 

3d tekniğinin üstünlükleri ve ameliyat süreleri 

3d Yöntemi ile yaptığımız ameliyatların süreleri daha aza iniyor. Yani ortalama olarak bir saat içinde bu ameliyatı kusursuz bir şekilde tamamlıyoruz. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün bile iş hayatına dönebiliyor. Bu bence en büyük avantaj. Düşünün sabah ameliyat oluyorsunuz 4-5 gibi işinize kaldığı yerden devam ediyorsunuz. Bu büyük bir lüks bence…. 

Ameliyat genel anestezi ile yapılıyor. Ameliyat sonrasında fazla ağır kaldırmadığınız sürece hiç bir anormal durum yaşanmaz. Ameliyattan sonra ise, bir kontrol ile bu sorundan rahatlıkla kurtulmak mümkün. Tekrarlama riski yoktur. Çünkü yağ dokusunu dışarıya alıyoruz. Bu yüzden tekrar birikmesi çok uzun süreler alır. Yıllar desek aslında yalan olmaz. Tekrar yağlanma olması için sizin aşırı kilo alıp verme huyunuzun olması gerekiyor. Yani eskiye dönüş isteseniz de çok zor 🙂 

3d jinekomasti klasik yöntemden daha mı pahalı 

Kesinlikle ameliyat fiyatını etkilemez. Kendimize özgü olan bu yöntem fiyat farkına neden olmaz. Biz erkek hastalarımızda olan bu sorunu çok iyi biliyoruz çünkü bizde de var.. Boş bir vakitte kendimizde olmak istiyoruz.:))  Meme büyümesinden, kadın gibi görünmekten kısa bir ameliyat ile çok rahat bir şekilde kurtulacağınızı son olarak söylemek istiyorum… Ve Sağlıklı ve Mutlu Günler Diliyorum. 

Op Dr Ali Mezdeği

Esteport Klinik 

0212 241 3 241

By |2017-07-04T17:08:02+00:00Mart 9th, 2016|Jinekomasti|13 Comments

About the Author:

13 Comments

 1. Nihat Kazimli 30 Eylül 2016 at 19:20 - Reply

  Merhaba, ben jinekomasti ameliyati yaptirmagi dusunuyorum, ucreti ogrene bilirmiyim?

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:41 - Reply

   Merhaba Nihat Bey ;
   Jinekomasti fiyatını internet üzerinden veremiyoruz. Bu işlem yasal değil.
   Ama 0543 241 3 241 Nolu Hattımızda danışman arkadaşlarımız var. Yazarsanız bu hattan hem fiyat hem randevu hemde tüm sorularınızı yanıtlayabilirler.
   Sağlıklı Günler Dilerim.

 2. Kazım dedemevi 8 Ocak 2017 at 18:12 - Reply

  Merhabalar. Bende jinekomasti ameliyatı yaptırmak istiyorum. Nasıl yapabiliriz

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:39 - Reply

   Merhaba Kazım bey ;
   Basit bir ameliyattır. Ortalama yarım saat sürer. Aynı gün taburcu olup evinize dönebilirsiniz. 0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızda danışman arkadaşlarımız var randevu fiyat ve tüm sorularınızı yanıtlayabilir.
   Sağlıklı Günler Dilerim

 3. Takardere 2 Mart 2017 at 01:57 - Reply

  Memelerim çok büyük bundan çok rahatsız oluyorum, küçülür umuduyla çeşitli sporlar da yaptım, kickbox vs. Hiçbiri işe yaramadı. İnsan içine çıkamıyorum. Çanakkale’de yasıyorum, lütfen beni bu dertten kurtarın.

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:36 - Reply

   Erkeklerde meme büyümesinin tek kalıcı çözümü jinekomasti ameliyatıdır. Bir günde hem ameliyat olup hemde çanakkaleye geri dönebilirsiniz aynı gün. Ameliyat 30 dakika sürmektedir.
   Detaylı Bilgi için WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 Hem fiyat hemde ameliyat hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz.
   Hiç korkmayın bizim için basit ve hergün 2 adet yaptığımız bir ameliyat. 🙂

 4. cezzar büyükcemşitoğlu 2 Nisan 2017 at 15:01 - Reply

  bu jinokomasiti emaliyati bizim yeşadiğimiz şehirde yapilir ?emaliyet kaça olur.5 yil olmiş benim meme büyümiş.bu jinkomasitmidir ne bileceyiz.cevap için sagol.teşekür etmişim.bu hadise ilaçla iyileşinir?yaş 40

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:33 - Reply

   Her şehirde bu ameliyatı yapabilecek estetik cerrahlar olabilir. Tercih sizindir. Fiyat konusuna gelince İnternet üzerinden fiyat maalesef veremiyoruz. Ama 0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan anından fiyat bilgisi alabilirsiniz. Danışman arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır. Jinekomasti var mı yok mu bilmeniz için : https://www.youtube.com/watch?v=ZlYUKEf-Ilw bu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.
   İlaç veya spor ile bu erkeklerde meme büyümesi sorunu tamamen ortadan kalkmayacağını da bilmenizi isterim.
   İyi Günler Dilerim

 5. Yusuf enes durak 2 Mayıs 2017 at 22:46 - Reply

  Bu ameliyat 18 yaş altına yapılabilirmi. Ve fiyatları ne kadar? Cevaplarsanız memnun olurum…

  • algevis 16 Mayıs 2017 at 11:26 - Reply

   Erkeklerde meme büyümesi yani erkeklerde meme büyümesi sorununu jinekomasti ameliyatı ile tedavi edebiliriz. 18 yaş hastalarımızdan anne baba onayı veya refakatı istenir.
   Fiyat bilgisine gelince İnternet üzerinden fiyat vermek yasal olarak suç olduğu için 0543 241 3 241 nolu WhaysApp hattımızdan hemen fiyat bilgisi alabilirsiniz. Danışman arkadaşlarımız tüm sorularınıza cevap verecektir.
   İlginiz için teşekkür eder, Hayırlı günler dileriz

 6. Bayyağlıgöğüs 27 Mayıs 2017 at 13:28 - Reply

  Hocam benim göğsümde ergenlikten beri yağlanma vardı. Rahatsiz olurdum. İyice bunalıma girdigim dönemde doktora gittim eliyle meme ucumu inceledi bastırdı röntgen film falan çekildi hormon kan degerlerime bakıldı problem yok dedi sadece yaglanma olmuş dedi sporla verirsin dedi. Ustunden 4 yil geçti her zaman yaglanma az cok kaldi rahatsiz etti beni hep. Denedigim tshirtlerde falan. Hocam şimdi bende jinekomasti yoksa neden gecmiyor yaglanma şişkinlik. Spor yapsamda meme ucu jöle gibi gecmedi. Tavsiyeniz ve fikirlerinize açığım kolay gelsin

  • Op Dr. Ali Mezdeği 15 Haziran 2017 at 13:01 - Reply

   Jinekomasti maalesef spor ve diyet ile geçmez. Tavsiyem ameliyat olmanızdır. Çünkü yıllardır yaptıgımız bir ameliyat ve iyi bildigimiz bir konu. Ameliyat olmadna jinekomasti geçmiyor

 7. Anonymous 11 Eylül 2017 at 12:59 - Reply

  Yağ dokusuna odaklı bir yazı olmuş. Meme dokusunu nasıl alıyorsunuz bu yöntem ile ?

Leave A Comment