Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

3d Jinekomasti Tekniği

3d Jinekomasti Tekniği

Jinekomasti ameliyatları; günümüzde erkeklerin en sık yaptığı estetik ameliyatlar arasında 2 sıraya oturmuş durumda. Birinci tabi ki burun estetiği olacaktır. Bu jinekomasti dediğimiz erkeklerde meme büyümesi sorunu küçük bir ameliyat ile sonlanabiliyor. Biz klinik olarak bu ameliyatları artık çok fazla yaptığımız için yeni teknikleri kendimize has yöntemler geliştirdik. 

3d Jinekomasti nedir ? 

Bu tanımı koyarken biz en önce erkek memesinden yağ alırken hassas olduğumuz orantıyı düşündük. Çünkü memeden az alsak yağı olmuyor idi. Çok fazla alsak da meme vücuda yapışarak iğrenç bir görünüm ortaya çıkıyordu. Bu yüzden yağ alma dengesini çok iyi ayarlamak için. Yağları vaser cihazıyla dengeli parçalamayı denedik. Evet muhteşem sonuçlar elde ettik. Ama biz bununla da yetinmedik, koltuk altına giden bölgeye de liposuction yaparak meme ile orantılı olarak tam bir üç boyutlu görünüm kazandırdık. Bu yöntemin adına da 3d Jinekomasti ameliyatı dedik.. 

Biz bu yöntemi niye geliştirdik ? 

Esteport Klinik olarak biz erkek memesinden yağ alma yani jinekomasti ameliyatını ayda ortalama olarak 40 adet den fazla yaptığımız için, artık bu konuda o kadar profesyonel bir hale geldik ki, sadece meme şeklini vermekle yetinmeyip, göğüs blogunun da estetik olarak daha güzel görünmesini istedik. Çünkü biliyoruz ki biz erkekler için en hassas noktamız göğüs kısmı ve karın bölgesidir. Bu bölgede koltuk altına kadar yapılan iyi bir lipo (veya duruma göre lazer veya vaser yöntemi )ile başarılı sonuçlar elde ettiğimizi gördük..

Ameliyat Kesi Noktası

Bu ameliyatlarda genelde hekim arkadaşlarım meme başı çevresinden bir kesi açarak yağı o delikten alır. Ama ben ve cerrahi ekibim, bu konuda da bir değişime giderek ameliyat kesisini daha aşağı bir kısma aldık. Bunun bize sağladığı en büyük avantaj ise, meme üstünde herhangi bir ameliyat izinin hiç olmaması. Kesi meme çevresinden daha aşağıda olduğu için, belli belirsiz bir alanda minik bir iz olarak konumlandırdık. Bu da ameliyatı izsiz bir şekilde yapabilme imkanı sağladı bize.. Biz biliyoruz ki estetik dediğimizde en birinci hedefimiz hastanın ameliyat olmamış gibi doğal halini koruması. Estetik ameliyatlarda ne kadar az iz bırakırsak bizim için ameliyatın o kadar başarı olduğunu biliyoruz. 

3d tekniğinin üstünlükleri ve ameliyat süreleri 

3d Yöntemi ile yaptığımız ameliyatların süreleri daha aza iniyor. Yani ortalama olarak bir saat içinde bu ameliyatı kusursuz bir şekilde tamamlıyoruz. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün bile iş hayatına dönebiliyor. Bu bence en büyük avantaj. Düşünün sabah ameliyat oluyorsunuz 4-5 gibi işinize kaldığı yerden devam ediyorsunuz. Bu büyük bir lüks bence…. 

Ameliyat genel anestezi ile yapılıyor. Ameliyat sonrasında fazla ağır kaldırmadığınız sürece hiç bir anormal durum yaşanmaz. Ameliyattan sonra ise, bir kontrol ile bu sorundan rahatlıkla kurtulmak mümkün. Tekrarlama riski yoktur. Çünkü yağ dokusunu dışarıya alıyoruz. Bu yüzden tekrar birikmesi çok uzun süreler alır. Yıllar desek aslında yalan olmaz. Tekrar yağlanma olması için sizin aşırı kilo alıp verme huyunuzun olması gerekiyor. Yani eskiye dönüş isteseniz de çok zor 🙂 

3d jinekomasti klasik yöntemden daha mı pahalı 

Kesinlikle ameliyat fiyatını etkilemez. Kendimize özgü olan bu yöntem fiyat farkına neden olmaz. Biz erkek hastalarımızda olan bu sorunu çok iyi biliyoruz çünkü bizde de var.. Boş bir vakitte kendimizde olmak istiyoruz.:))  Meme büyümesinden, kadın gibi görünmekten kısa bir ameliyat ile çok rahat bir şekilde kurtulacağınızı son olarak söylemek istiyorum… Ve Sağlıklı ve Mutlu Günler Diliyorum. 

Op Dr Ali Mezdeği

Esteport Klinik 

0212 241 3 241

Bu Sayfa 2.449 kez Ziyaret Edilmiştir.

Yorumlar (3)

  1. Memelerim çok büyük bundan çok rahatsız oluyorum, küçülür umuduyla çeşitli sporlar da yaptım, kickbox vs. Hiçbiri işe yaramadı. İnsan içine çıkamıyorum. Çanakkale’de yasıyorum, lütfen beni bu dertten kurtarın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir