Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Erkeklerde Meme(Göğüs) Büyümesi

Erkeklerde Meme(Göğüs) Büyümesi

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı

Erkeklerde meme  büyümesi ile alakalı bu sorunun aslında Erkek meme dokusunun gevşemesi ve sarkması ile olur. Erkekte meme büyümesinin nedeni aşırı yağlanma veya genetik aileden gelen bir neden olabilir.

Erkekte meme ameliyatı ile tabii ki bu sorun kolaylıkla çözülecektir. Erkekte meme küçültme ameliyatları sıklıkla yapıla duruma göre lokal veya genel anestezi ile rahatlıkla yapılır. Meme ameliyatı erkekler için olduğunda estetik erkek adama yakışır mı demeyin ! Çünkü bu  ameliyat yani erkekte meme sarkması artık bir lüks değil bir ihtiyaç halini almıştır.Meme ucunda ki aşırı büyümeyi liposuction ile alarak işlem kolaylıkla yapılabilir.

Erkek memesi Yağlanması Büyümesi ve erkeklerin korkuları

erkek-memesi-yaglanmasiBir erkeğin kolay kolay ameliyat olmadığını biliyoruz. Birde Meme küçültme ameliyatı olduğunu düşünürsek erkekleri bu dertten kurtarmak  oldukça zorlaşıyor. Memesinde sarkma ve şişkinlik olan erkek, ilk önce ameliyatsız yöntemlere yöneliyor.Meme ucu egzersizleri ve meme eritme hareketleri gibi bir araştırma içerisine girerek, kendine ameliyatsız yöntemler bulmaya çalışıyor.

Fakat şunu net söylemeliyim ki, erkekte meme büyümesi genelde genetik veya aşırı kilo alıp vermeden olacaktır.  Yani genetik ise bu hareketlerin size bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Aşırı kilo alıp verme yaşayan bir erkek, de aynı şekilde göğüs ucunda ki yağlanmayı sporla atamaz. Zaten böyle bir çözüm olsa Dünya da jinekomasti ameliyatı diye  bir ameliyat olmazdı. Erkekte göğüs eritme hareketleri tabi ki var. Bizim söylemeye çalıştığımız inatçı yağların sadece ameliyat ile alınacağıdır.

Erkeklerde Meme Büyümesi ameliyatı nasıl Yapılır ?

Erkekte meme büyümesi ameliyatı hastane ortamında yapılır. Doktorun bu konuda ki tecrübesi size ameliyat konforu sağlayacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında verilen ilaçlar ve ağrı kesiciler ile ameliyat sonrası da ağrısız sızısız geçirmeye çalışılır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hasta hastane kalır. Bu süre  hem anestezi sonrası dinlenme hemde çıkabilecek ufak aksiliklerde hızlı müdahale etme şansı olacaktır. Ameliyat sonrasında ortalama  bir ay süre ile ağır fiziksel hareketler, halı saha maçı ağır  iş, gibi vücudu yoracak hareketlerde kaçınılması gerekir.

Ameliyat Sonrası Meme Yine Büyür mü ? 

Ameliyat sonrasında memede tekrar büyüme olmaz. ama kişi aşırı kilo alıp vermeye devam ederse, meme de tekrar bir yağlanma bir büyüme olması ihtimali yüksektir. Bu yüzden ameliyatı  bir milat kabul edip, artık yağlı ve size kilo aldıracağını düşündüğünüz yeme içme planlarında uzak durmalısınız.

Erkekte meme ucu şişkinliği

erkekte-meme-ucu-siskinligiBazı erkeklerde de meme ucunda sadece bir şişkinlik vardır. Ayrıca  erkek meme ucunun da aşırı büyük olduğu durumlar olabiliyor. Erkek memesinin ucunda ki kahve rengi kısma areola denir. Bu kısımda  da ayrıca büyüme olabileceği gibi, tüm memede de büyüme görülebilir.

Areola dediğimiz kısımı da ameliyat ile küçültebiliriz. Bu da lokal anestezi ile veya genel rahatlıkla kısa bir ameliyatla mutkak çözüm üretilebilir. Meme etrafında ki k.rengi kısımda girilerek küçültme veya geri gerdirme yapılarak erkek memesi ucu küçültülebilir.

Erkek Göğüs Büyüklüğü ne kadar olmalı ?

ideal-erkek-memesi-nasil-olmaliErkek göğsü tabi ki dışarıdan bakıldığında belli olmayacak ve şişkinlik ve yağlanma olmadan göze çarpmaması lazım. Bunun tam tersi olarak da, hiç göğsü olmayan erkeklerde oldukça çok. Buda olmaz. ameliyat esnasında bile biz bir miktar doku ve yağ bırakıyoruz ki, göğüs hiç yok olmasın dümdüz  bir görüntü ortaya çıkmasın. Bu kısım önemlidir. Her durumda meme de bir miktar yağ ve doku kalmalıdır. Bunu aynaya baktığınızda rahatlıkla göreceksiniz.

Erkek göğüs eritme 

Erkeklerde göğüs eritme yöntemleri tabi ki var. Karın için mekik var ise, göğüs içinde spor biliminde olan bir hareket mutlaka var. Fakat dikkat edilmesi gereken ve kesin bilmeniz gereken, spor ile yağlanmanın bir kısım önüne geçilebilir. Yani bir süre sonra hüsrana uğramamanız için bilmenizde fayda var. Erkek göğsü için kesi çözüm ameliyattır. Erkekler için yapılan jinekomasti ameliyatları ile memenizi sporla hiç olamayacağı kadar forma sokabilirsiniz.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı fiyatları

Meme küçültme ameliyatı fiyatları vermek İnternet üzerinden yasaktır. Anacak biz ortalama olarak bu ameliyatın ne kadar olduğunu ve neye  göre fiyatın belirlendiğini anlatacağım.

Ameliyat fiyatları nasıl değişir demeyin, ameliyathane kullanım ücretleri her hastanede ayrı olduğundan hastane seçiminize göre fiyat şekillenir. Hastaneler arasında ki farklar tamamen lüks tüketim ile alakalıdır. Bazı hastanelerin odaları ve hasta bakımı daha  farklıdır. Aynı bir otel gibi düşünecek olursa fiyatlar o şekilde belirlenir. Ameliyathanelerde parası düşük diye kötü ameliyathane anlamına da gelmez. Biz size sunduğumuz hastanelerin kaba tabir ile en ucuzu bile benim o ameliyatı en başarılı yapabileceğim temiz bir yerdir. Gerisi kişini lüksüne düşkünlüğü ve hangi hastaneye daha çok güvenmesi ile alakalıdır.

Dediğimiz gibi fiyatları genelde hastalar belirler. Memede ki yapısal bozukluk varsa, ve süre olarak uğraştırıcı yorucu bir ameliyat değil ise, maliyetin çok tutacağını sanmıyorum.

Erkeklerde Meme  Büyümesinin önüne nasıl geçilir ?

meme-buyumesinden-koruma-yollariErkeklerde bu meme büyümesi çok kötü bir durum olduğunu biliyorum. O yüzden memede ki yağlanmayı her yağlanma da olduğu gibi aşırı şeker gazlı içecekler beyaz un ekmeği gibi aslında herkesin bildiği şeyleri uygulayarak önüne geçebiliriz. Meme büyümesi eğer genetik bir durumunuz yoksa kilo almamaya dikkat edilerek önlenebilir. Meme bölgesine özel spor  hareketleri de size meme de yağlanmayı ve sarkmayı engellemenize yardımcı olacaktır.

Zaten kilo sadece sağlanma için değil insanın kendi için yaşam kalitesini arttırmak için dikkat etmesi gereken husus. Bu yüzden kilo almamaya dikkate etmeli bol spor ile düzenli yürüyüşler planlanmalıdır. Böylelikle ne memenizde nede vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yağlanma veya memede şişkinlik sarkma yaşamazsınız.

Op Dr Ali Mezdeği

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Bu Sayfa 77.353 kez Ziyaret Edilmiştir.

Yorumlar (14)

 1. Sayın ali bey ;

  Benimde ayni şekilde göğüs ucu büyümesi problemim var . Bu beni gerçekten çok rahatsız etmekle birlikte çevremdeki insanlarada alay konusu oldu . Ama bendeki bu problemde birseyin farkına vardım . Göğüs uçlarının bazen normale döndüğünü ve sert eskisi gibi sıkı olduğunu farkettim bunun sebebi nedir yada tıbbi olarak bu normal midir ? Cevaplarsaniz sevinirim tesekkur ederim .,

 2. selam arkadaşlar aynı sorun bende de var bunun ameliyatı nasıl olcak? riski varmı? lütfen yardımcı olursanız

  • Op Dr. Ali Mezdeği - Cevapla

   Muhammet bey merhaba ;
   Jinekomasti ameliyatı ortalama 45 dakikalık bir ameliyat. Riski yoktur. Ameliyat olmak randevu, fiyat ve tüm kafanıza takılan sorularınız için
   0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  • şınav, bench press, dumbell press
   şınavın göğüse en çok etki edicek türünden yapın. 99% göğüs yağlanmasından oluyor.
   Hiç kendisi zayıf ama göğsü büyük birini gördünüzmü? -hayır
   kilo problemi kendisiyle birlikte göğüs yağlanmasınıda getirir.
   ve bu sizin sporla hall edebileceğiniz birşey.

  • Op Dr. Ali Mezdeği - Cevapla

   Arkadaşlar merhaba ;
   Spor ve diyet ile jinekomasti sorununun düzelmesi imkansız. Sadece kısmet bir küçülme gözlenebilir ama sorun tam çözülmez. Boşuna zamanınızı harcamayın.
   Ameliyat ile 30 dakika içinde bu sorundan tamamen kurutulabilirsiniz.

 3. Evet arkadaşlar haklısınız 6 yıldır profosyonel sporcuyum spora ilk kilo vermek için girdim 40 kilo verdim sonradan alışkanlık oldu ve şimdi mesleğim bu antranörüm vücudumun her noktası değişti fitness da yapıyorum tabi büyüdüm kaslandım yağ oranımı %15 lere indirdim fakat bir miktar göğüs altı sarkması duruyo sanıyorum ki ameliyat olucaz .. yani sporlara gitmiyo eğerki ben yapamadıysam emin olun sizde yapamazsınız .. ama siz yinede spor yapın küçük faydaları olucaktır

  • Op Dr. Ali Mezdeği - Cevapla

   Merhaba Can bey ;
   Spora teşvik etmeniz beni mutlu etti. İnsan dinş kalıyor. Dediğiniz gibi de jinekomasti sorunu spor ile geçmez. Tecrübelerinizi paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

 4. Pingback: Erkeklerde Meme Büyümesi 3d Jinekomasti & Dr Ali Mezdeği

 5. Bende 11 yaşımdan beri var herkes dalga geçiyor şu anda 13 yaşındayım hala geçmedi ve arttı fazla kilolu da deilim nasıl geçer yardımcı olursanız sevinirim

  • Op Dr. Ali Mezdeği - Cevapla

   Emir bey merhaba ;
   Spor ve diyet ile ancak az bir inme söz konusu.. Kalıcı ve kesin çözüm ameliyattır bu sorununn. Ama ameliyat kısa yarım saatlik bir ameliyat korkulacak büyütülecek bişey deil yani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir