Erkeklerde Meme(Göğüs) Büyümesi

//Erkeklerde Meme(Göğüs) Büyümesi

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

 

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı

Erkeklerde meme  büyümesi ile alakalı bu sorunun aslında Erkek meme dokusunun gevşemesi ve sarkması ile olur. Erkekte meme büyümesinin nedeni aşırı yağlanma veya genetik aileden gelen bir neden olabilir.

Erkekte meme ameliyatı ile tabii ki bu sorun kolaylıkla çözülecektir. Erkekte meme küçültme ameliyatları sıklıkla yapıla duruma göre lokal veya genel anestezi ile rahatlıkla yapılır. Meme ameliyatı erkekler için olduğunda estetik erkek adama yakışır mı demeyin ! Çünkü bu  ameliyat yani erkekte meme sarkması artık bir lüks değil bir ihtiyaç halini almıştır.Meme ucunda ki aşırı büyümeyi liposuction ile alarak işlem kolaylıkla yapılabilir.

Erkek memesi Yağlanması Büyümesi ve erkeklerin korkuları

erkek-memesi-yaglanmasiBir erkeğin kolay kolay ameliyat olmadığını biliyoruz. Birde Meme küçültme ameliyatı olduğunu düşünürsek erkekleri bu dertten kurtarmak  oldukça zorlaşıyor. Memesinde sarkma ve şişkinlik olan erkek, ilk önce ameliyatsız yöntemlere yöneliyor.Meme ucu egzersizleri ve meme eritme hareketleri gibi bir araştırma içerisine girerek, kendine ameliyatsız yöntemler bulmaya çalışıyor.

Fakat şunu net söylemeliyim ki, erkekte meme büyümesi genelde genetik veya aşırı kilo alıp vermeden olacaktır.  Yani genetik ise bu hareketlerin size bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Aşırı kilo alıp verme yaşayan bir erkek, de aynı şekilde göğüs ucunda ki yağlanmayı sporla atamaz. Zaten böyle bir çözüm olsa Dünya da jinekomasti ameliyatı diye  bir ameliyat olmazdı. Erkekte göğüs eritme hareketleri tabi ki var. Bizim söylemeye çalıştığımız inatçı yağların sadece ameliyat ile alınacağıdır.

Erkeklerde Meme Büyümesi ameliyatı nasıl Yapılır ?

Erkekte meme büyümesi ameliyatı hastane ortamında yapılır. Doktorun bu konuda ki tecrübesi size ameliyat konforu sağlayacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında verilen ilaçlar ve ağrı kesiciler ile ameliyat sonrası da ağrısız sızısız geçirmeye çalışılır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hasta hastane kalır. Bu süre  hem anestezi sonrası dinlenme hemde çıkabilecek ufak aksiliklerde hızlı müdahale etme şansı olacaktır. Ameliyat sonrasında ortalama  bir ay süre ile ağır fiziksel hareketler, halı saha maçı ağır  iş, gibi vücudu yoracak hareketlerde kaçınılması gerekir.

Ameliyat Sonrası Meme Yine Büyür mü ? 

Ameliyat sonrasında memede tekrar büyüme olmaz. ama kişi aşırı kilo alıp vermeye devam ederse, meme de tekrar bir yağlanma bir büyüme olması ihtimali yüksektir. Bu yüzden ameliyatı  bir milat kabul edip, artık yağlı ve size kilo aldıracağını düşündüğünüz yeme içme planlarında uzak durmalısınız.

Erkekte meme ucu şişkinliği

erkekte-meme-ucu-siskinligiBazı erkeklerde de meme ucunda sadece bir şişkinlik vardır. Ayrıca  erkek meme ucunun da aşırı büyük olduğu durumlar olabiliyor. Erkek memesinin ucunda ki kahve rengi kısma areola denir. Bu kısımda  da ayrıca büyüme olabileceği gibi, tüm memede de büyüme görülebilir.

Areola dediğimiz kısımı da ameliyat ile küçültebiliriz. Bu da lokal anestezi ile veya genel rahatlıkla kısa bir ameliyatla mutkak çözüm üretilebilir. Meme etrafında ki k.rengi kısımda girilerek küçültme veya geri gerdirme yapılarak erkek memesi ucu küçültülebilir.

Erkek Göğüs Büyüklüğü ne kadar olmalı ?

ideal-erkek-memesi-nasil-olmaliErkek göğsü tabi ki dışarıdan bakıldığında belli olmayacak ve şişkinlik ve yağlanma olmadan göze çarpmaması lazım. Bunun tam tersi olarak da, hiç göğsü olmayan erkeklerde oldukça çok. Buda olmaz. ameliyat esnasında bile biz bir miktar doku ve yağ bırakıyoruz ki, göğüs hiç yok olmasın dümdüz  bir görüntü ortaya çıkmasın. Bu kısım önemlidir. Her durumda meme de bir miktar yağ ve doku kalmalıdır. Bunu aynaya baktığınızda rahatlıkla göreceksiniz.

Erkek göğüs eritme 

Erkeklerde göğüs eritme yöntemleri tabi ki var. Karın için mekik var ise, göğüs içinde spor biliminde olan bir hareket mutlaka var. Fakat dikkat edilmesi gereken ve kesin bilmeniz gereken, spor ile yağlanmanın bir kısım önüne geçilebilir. Yani bir süre sonra hüsrana uğramamanız için bilmenizde fayda var. Erkek göğsü için kesi çözüm ameliyattır. Erkekler için yapılan jinekomasti ameliyatları ile memenizi sporla hiç olamayacağı kadar forma sokabilirsiniz.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı fiyatları

Meme küçültme ameliyatı fiyatları vermek İnternet üzerinden yasaktır. Anacak biz ortalama olarak bu ameliyatın ne kadar olduğunu ve neye  göre fiyatın belirlendiğini anlatacağım.

Ameliyat fiyatları nasıl değişir demeyin, ameliyathane kullanım ücretleri her hastanede ayrı olduğundan hastane seçiminize göre fiyat şekillenir. Hastaneler arasında ki farklar tamamen lüks tüketim ile alakalıdır. Bazı hastanelerin odaları ve hasta bakımı daha  farklıdır. Aynı bir otel gibi düşünecek olursa fiyatlar o şekilde belirlenir. Ameliyathanelerde parası düşük diye kötü ameliyathane anlamına da gelmez. Biz size sunduğumuz hastanelerin kaba tabir ile en ucuzu bile benim o ameliyatı en başarılı yapabileceğim temiz bir yerdir. Gerisi kişini lüksüne düşkünlüğü ve hangi hastaneye daha çok güvenmesi ile alakalıdır.

Dediğimiz gibi fiyatları genelde hastalar belirler. Memede ki yapısal bozukluk varsa, ve süre olarak uğraştırıcı yorucu bir ameliyat değil ise, maliyetin çok tutacağını sanmıyorum.

Erkeklerde Meme  Büyümesinin önüne nasıl geçilir ?

meme-buyumesinden-koruma-yollariErkeklerde bu meme büyümesi çok kötü bir durum olduğunu biliyorum. O yüzden memede ki yağlanmayı her yağlanma da olduğu gibi aşırı şeker gazlı içecekler beyaz un ekmeği gibi aslında herkesin bildiği şeyleri uygulayarak önüne geçebiliriz. Meme büyümesi eğer genetik bir durumunuz yoksa kilo almamaya dikkat edilerek önlenebilir. Meme bölgesine özel spor  hareketleri de size meme de yağlanmayı ve sarkmayı engellemenize yardımcı olacaktır.

Zaten kilo sadece sağlanma için değil insanın kendi için yaşam kalitesini arttırmak için dikkat etmesi gereken husus. Bu yüzden kilo almamaya dikkate etmeli bol spor ile düzenli yürüyüşler planlanmalıdır. Böylelikle ne memenizde nede vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yağlanma veya memede şişkinlik sarkma yaşamazsınız.

Op Dr Ali Mezdeği

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

By |2018-07-04T12:36:14+00:00Eylül 26th, 2013|Jinekomasti|24 Comments

About the Author:

24 Comments

 1. Emrah 17 Nisan 2016 at 18:11 - Reply

  Sayın ali bey ;

  Benimde ayni şekilde göğüs ucu büyümesi problemim var . Bu beni gerçekten çok rahatsız etmekle birlikte çevremdeki insanlarada alay konusu oldu . Ama bendeki bu problemde birseyin farkına vardım . Göğüs uçlarının bazen normale döndüğünü ve sert eskisi gibi sıkı olduğunu farkettim bunun sebebi nedir yada tıbbi olarak bu normal midir ? Cevaplarsaniz sevinirim tesekkur ederim .,

  • Melih 28 Temmuz 2016 at 23:12 - Reply

   Ayn. Kardeşim benimkide öle bu durumu açıklayabilen varmı bazen sıkı oluyor baEnde sisgi oluyor

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:56 - Reply

   Emrah bey Merhaba ;
   Jinekomasti olup olmadığınızı https://www.youtube.com/watch?v=ZlYUKEf-Ilw şu videoyu izleyerek testini yapıpı netleştirebilirsiniz.
   Eğer jinekomasti sorunu var ise, spor ve diyet yapmak meme ucunda ki şişliğin gitmesini sağlamayacaktır.

 2. Muhammet 20 Nisan 2016 at 08:39 - Reply

  selam arkadaşlar aynı sorun bende de var bunun ameliyatı nasıl olcak? riski varmı? lütfen yardımcı olursanız

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:57 - Reply

   Muhammet bey merhaba ;
   Jinekomasti ameliyatı ortalama 45 dakikalık bir ameliyat. Riski yoktur. Ameliyat olmak randevu, fiyat ve tüm kafanıza takılan sorularınız için
   0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

 3. furkan 23 Temmuz 2016 at 09:17 - Reply

  bende de var onun yüzünden havuza ve denize bile giremiyorum ne olur bana bir egzersiz bir hareket söyleyin

  • Turgay 2 Ağustos 2016 at 18:40 - Reply

   şınav, bench press, dumbell press
   şınavın göğüse en çok etki edicek türünden yapın. 99% göğüs yağlanmasından oluyor.
   Hiç kendisi zayıf ama göğsü büyük birini gördünüzmü? -hayır
   kilo problemi kendisiyle birlikte göğüs yağlanmasınıda getirir.
   ve bu sizin sporla hall edebileceğiniz birşey.

   • sefa 23 Ağustos 2016 at 11:10 - Reply

    1,5 yıl yaptım sporu sporla düzelmıyo benımde uc kısımı büyük ama düzelmiyo

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 11:58 - Reply

   Arkadaşlar merhaba ;
   Spor ve diyet ile jinekomasti sorununun düzelmesi imkansız. Sadece kısmet bir küçülme gözlenebilir ama sorun tam çözülmez. Boşuna zamanınızı harcamayın.
   Ameliyat ile 30 dakika içinde bu sorundan tamamen kurutulabilirsiniz.

 4. Can 15 Ekim 2016 at 20:03 - Reply

  Evet arkadaşlar haklısınız 6 yıldır profosyonel sporcuyum spora ilk kilo vermek için girdim 40 kilo verdim sonradan alışkanlık oldu ve şimdi mesleğim bu antranörüm vücudumun her noktası değişti fitness da yapıyorum tabi büyüdüm kaslandım yağ oranımı %15 lere indirdim fakat bir miktar göğüs altı sarkması duruyo sanıyorum ki ameliyat olucaz .. yani sporlara gitmiyo eğerki ben yapamadıysam emin olun sizde yapamazsınız .. ama siz yinede spor yapın küçük faydaları olucaktır

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 12:00 - Reply

   Merhaba Can bey ;
   Spora teşvik etmeniz beni mutlu etti. İnsan dinş kalıyor. Dediğiniz gibi de jinekomasti sorunu spor ile geçmez. Tecrübelerinizi paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

 5. Emir 13 Haziran 2017 at 19:01 - Reply

  Bende 11 yaşımdan beri var herkes dalga geçiyor şu anda 13 yaşındayım hala geçmedi ve arttı fazla kilolu da deilim nasıl geçer yardımcı olursanız sevinirim

  • Op Dr. Ali Mezdeği 15 Haziran 2017 at 13:00 - Reply

   Emir bey merhaba ;
   Spor ve diyet ile ancak az bir inme söz konusu.. Kalıcı ve kesin çözüm ameliyattır bu sorununn. Ama ameliyat kısa yarım saatlik bir ameliyat korkulacak büyütülecek bişey deil yani

 6. Eren Kuyucu 17 Haziran 2017 at 21:34 - Reply

  Merhaba ben 15 yaşındayım kilo alınca meme ucunda büyüme başladı ve çok kötü bir görüntü yaratıyo tshirt vs giyemez oldum giiysemde hep hırkayla saklamaya çalıştım aileme nasıl anlatıcam bilmiyorum zamanla geçicek bişeymi ?

 7. Gimi 30 Haziran 2017 at 10:55 - Reply

  Beyler sakin olun. Hepiniz daha yaşça küçüksünüz anladığım kadarıyla. Ortalama hep ergenlik yaşlarındaki arkadaşları görüyorum bu sorunu yaşayanları. Hepiniz bir ergenliği atlatın sakin sakin hele bir 18-19 ları görün düzelmez ise ameliyat olursunuz. Basit bir ameliyat dahi olsa bıçak altına yatıp da vücudunuzu direk daha 14- 15 yaşlarında kesip biçmeye değmez emin olun. Ben 24 yaşındayım. Aynı probleme sahibim emin olun bende de yıllardır var ve daha anca önemsiceğim hale gelmeye başladı ki ben hala ameliyat düşünmüyorum. Bu da bıçak altına yatmaktan korkumdan değil ailem tıpçı korkacak olsam her hafta 1 düzine iğneyi tester gibi üzerimde deneyip duruyorlar siz düşünün. Bence henüz ergenlikteki kardeşlerime söylüyorum daha erken. Vücudunuz daha gelişiyor. Bırakın bi gelişsin. Hele bi sakallarınız çıksın, kaslarınız belirginleşsin gelişiminiz tamamlansın bi. Sonra düzelmezse yaptırırsınız ,ameliyata girersiniz. Değil ki yarım saat değil 5 dk dahi olsa bıçak bıçaktır gaza gelmeyin derim.

  • Op Dr. Ali Mezdeği 3 Temmuz 2017 at 16:25 - Reply

   Haklısınız iyi düşünmek lazım ameliyat olmadan önce.. Ama bu sorun varsa da beklemenin bir manası yok. Keza spor ve diyet ile bu sorun gitmez. Sadece ergenlik dönemi bitmesi beklenmelidir.

 8. Nureddin Mahmud 5 Temmuz 2017 at 01:26 - Reply

  Hocam ben 1997 doğumluyum ve jinekomastiden muzdaribim, vücud gelşimim tamamladığını yani ergenlik çağından çıktığımı nasıl anlayabilirim? Bu ameliyattan ne kadar bir süre sonra spora tekrar başlayabilirim?

  • Op Dr. Ali Mezdeği 5 Temmuz 2017 at 12:41 - Reply

   Siz WhatsApp hattımız üzerinden meme bölgesini resimleyip bize atın değerlendirip dönelim size isterseniz.
   0543 241 3 241

 9. Yusuf 24 Şubat 2018 at 06:15 - Reply

  Benim meme ucum yok gibi birsey erkeklerin genelinde hafifde olsa bir siskinlik oluyor ama benimki düz bir sekilde iniyor bunun nedeni nedir?

  • Op Dr. Ali Mezdeği 26 Kasım 2018 at 14:17 - Reply

   görmemiz gerek WhatsApp hattımızdan bir kaç foto gönderin değerlendirrelim

 10. Kaan xxxx 16 Eylül 2018 at 11:20 - Reply

  Merhaba ben 14 yaşındayım bundan 6 ay önce 78 79 kiloydum ve spora başladım sporu 6 aydır devam edıyorum ve 60 kiloya kadar duştum sol gogüsümde o kadar sarkma yok ama sağ gogusum de cok sarkma var ucgen gorunumu alıyor ve gogusumu sıktıgımda mememde oynayan yağ bezesıne benzeyen şeyler var bu beni rahatsız ediyor ne yapmam gerek
  Teşşekür ederim ..

  • Op Dr. Ali Mezdeği 26 Kasım 2018 at 14:13 - Reply

   görmemiz gerek görmeden çok zor bir şey söylemek

 11. Ersin 13 Şubat 2019 at 21:38 - Reply

  Merhaba ben 16 yaşındayım 90 kiloyum boyum ise 165 fakat memem 1 yumruğum kadar artık dışarı çıkamaz hale geldim. Tavsiyeniz nedir?

  • Op Dr. Ali Mezdeği 15 Şubat 2019 at 10:39 - Reply

   Tavsiyemiz WhatsApp hattımızdan meme bölgesine ait bir kaç fotonuzu bizr atmanız sonrasında değerlendirip size dönmemiz olacaktır 0543 241 3 241

Leave A Comment