Erkeklerin memesi neden büyür

//Erkeklerin memesi neden büyür

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

Erkeklerde meme büyümesinin tıbbi ismi jinekomastidir. Jinekomasti tedavisi oldukça basit, güvenilir ve sonuçları her zaman mükemmele yakın sonuçlar verir. 

Erkeklerde meme büyümesinin nedenleri oldukça fazladır. Bunların en başında genetik nedenler gelir. Yani kişinin genetik dna sında böyle bir sorun var sa gelecek nesillerde görülebiliyor. Bu sorunun neden olduğunu genetiklerde böyle bir sorunu neyin tetiklediğini bir estetik cerrahlar irdelemeyiz. Anca başka bir neden daha vardır ki oda, hormonel yapıda ki bozukluklar buda göğüs büyümesini tetikler. Kullanılan hormon ilaçlar görülen tedaviler gibi bazı ilaç ve tedavilerde göğüslerde erkeklerde göğüslerin büyümesine neden olabilir. 

Bunların dışında ve günümüzde en çok karşımıza çıkan sorun da aşırı kilo alıp vermedir. Aşırı bir şekilde kilolu olmak veya alıp verme gibi durumlarda da gene göğüs büyümesi olabilir. GÖğüs büyümesi, öztorejen hormonunun salgılanması ile olur. Ayrıca bu hormon salgılama göğüslerde süt bezlerini harekete geçireceği içindir ki, gene erkekte olsa süt bezlerinde şişme olabilir. Tabi ki siz şimdi erkekte süt ne arar demeyin çünkü yaradılış itibari ile erkeklerde de süt olabilir bu tamamen öztorejen hormonunun fazla salgılanmasına bağlıdır. Erkekler testesteron salğılar kadınlar da öztorejen bu iki hormonda dengesizlik gene erkekte meme büyümesine neden olabilir.

Ameliyat oldukça basittir. Meme başı etrafından girilerek o bölgede ki meme dokusu süt bezlerinden bir kısım alınarak o şişlik indirilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus tamamen süt dokularını almamaktır. Çünkü hepsini aldığımızı taktirde meme de çöküklük söz konusu oluyor. Bu durum genelde karşılaşılan en büyük problemdir. Buna dikkat edilmesi lazım. 

Ayrıca ameliyat kolay olmasına rağmen tecrübe ve ameliyat sayısı gerektiren bir iştir. Bu işte uzman hekimler tercik edilmeli ve meme başında herhangi bir riske ve estetik soruna yol açılmamalıdır. Ameliyat kolay ve kısa sürer totalde 1 ay sonra eski yaşantınıza dönebilir ve ameliyat olmamış gibi doğal jinekomasti yaptırmış olabilirsiniz.

By |2017-07-04T17:50:07+00:00Mart 10th, 2013|Sıkça Sorulan Sorular|4 Comments

About the Author:

4 Comments

 1. hakan 14 Kasım 2014 at 19:36 - Reply

  Ameliyat olmadan da erkeklerin göğüs leri ilacla küçülmezmi

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 12:02 - Reply

   Hakan bey Merhaba ;
   Ameliyat olmadan maalesef jinekomasti sorunu çözülmez.
   İlaç ve hormonel ilaçlar bu sorunu çözmez.

 2. hakan 14 Kasım 2014 at 19:37 - Reply

  Ne zaman cevap alabilirim?

  • Op Dr. Ali Mezdeği 16 Mayıs 2017 at 12:03 - Reply

   Geç Cevap verdiğimiz için özür dilerim. Atlanmış tekrar kusura bakmayın.

Leave A Comment