Jinekomasti Ameliyatı Sonrası

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Tekrarlar mı

Jinekomasti ameliyatının birçoknedeninden bahsetmeden önce, bu jinekomasti dediğimiz yani erkeklerde meme büyümesi olayının neden kaynaklandığını bilmek gerekir. 

Jinekomasti hızlı kilo alıp verme hormon yapısı ve kullanılan bazı ilaçlar ile belirginleşebilir. Bu yüzden ameliyat olmuş biri vücudunu çok zorlayıp çok hızlı kilo alıp vermeye devam eder ise, aynı bölgede yağlanma tekrarlayabilir. Bu tekrarlama ameliyat öncesinden daha zor olasa da sonuç itibari ile vücut bu şişmeyi tekrar edebilir. 

Aynı şekilde ameliyat olmuş bir hasta kullandığı kanser veya hormon ilaçları gibi vücudun dengesini aşırı düzeyde bozan tedaviler görüyor ise, bu tekrar meme büyümesine sebep olabilir. Bu yüzden jinekomasti ameliyatı olmadan kişi tedavisini bitirmelidir. Aynı şekilde kilo alıp vermede ki dengesizliklerin de çözümü giderilmeli, kişi kilosuna dikkat etmelidir. 

Bu uyarılar dikkate alındığında kişiden meme büyümesi durduk yere tekrar etmez. Meme bölgesinde ki yağ dokusu boşaldığında o bölge de yukarıda belirtilenler olmaz ise, yeniden yerinde yağ birikmesi veya vücut o yağa alışmış orda tekrar yağ biriktiriyormuş gibi söylentiler asılsızdır.

Kişi her daim hayatına yaşamına dikkat ederek yaşar ise, bu durumlar ortaya çıkmayacaktır. Ayrıca bazı durumlar var ki kişi sporunda ve vücuduna çok iyi de bakıyor olsa, o bölgede ki inatçı yağları atmada vücut yeterli olmayabiliyor. Yani spor yaparak bitkisel ilaçlar ve buna benzer ameliyat dışı işlemler meme büyümesini gidermeyecektir. Tek çözüm ameliyat olmaktır.

Jinekomasti Sonrasında İz Kalır mı

jinekomasti-sonrasi-kalan-izler-olur-muJinekomasti ameliyatı sonrasında tüm erkeklerin merak ettiği bir husustur bu izler. Genelde ameliyat olmadan önce kararı bu izler bile verir. Çünkü hiç kimse ameliyat olduğunun belli olmasını istemez. 

Biz bu ameliyatlarda bunları bildiğimiz için ameliyatın izsiz geçmesi için elimizden gelenleri yapıyoruz. Ameliyat iz kalmadan yapılabilir. Bunu da şu şekilde sağlıyoruz. Meme başında ki kahverengi kısmı 360 derece olarak düşünün biz onun alt kısmından 180 derece kadar açıyoruz. Ve açtığımız yerde tam da siyah kısımla beyaz kısmın birleştiği noktadır. Bu kesişim yerinden kesi açıldığında ameliyat izi vücuda saklanmış oluyor. 

Bu teknikler ve buna benzer birçok yöntem ile ameliyat izlerini her estetik ameliyatta olduğu gibi saklayabiliyoruz. Şu bilinmelidir ki kesi atılan yerde mutlak bir iz kalıyoruz. Yani orayı tedavi etmek ve o kısmı tamamen yok etmek şuan için teknolojik olarak pek mümkün değil. Ama yapılacak saklama tekniklerinin de olduğunu biliyoruz. 

Jinekomasti ameliyatında liposuction ile bu işlem yapılırsa zaten herhangi bir iz kalması mümkün değildir. Ama kesi de açılacak ise, dediğimiz gibi bunu ustalıkla saklamakta bizim işimizdir. Ayrıca bir sahil de havuz da gibi açık yerlerde ameliyat olduğu anlaşılması mümkün değildir.

Bu yüzden iz yüzünden bu sorunundan kurtulmak isteyen hastalarımızın bu iz olayın pek fazla kafalarına takmalarını istemiyoruz. Tamamen basit ve kolay sonuçları de süper dir diyebilirim.

Bu Sayfa 7.025 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , , , , , , , ,

8 comments:

erkan30 Mart 2016 at 17:46Reply

Merhaba ben jinekomasti emeliyatı olmak istiyorum ama çok korkuyorum, 🙂

Op Dr. Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 11:53Reply

Erkan Bey Merhaba ;
Korkulacak hiç bir şey yok. Anestezi etkisi ile zaten hiç bir şey hisstmeyeceksiniz. 🙂

Canh17 Mayıs 2017 at 19:49Reply

Bende jinekomasti var mı yok mu fotoğraftan anlasılabılır mı ?? Sporla geçecek birşey mi Nasıl öğrenebılırız ??

Op Dr. Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 14:15Reply

Merhaba ;

Jinekomasti var mı yok mu Şu videodan rahatlıkla ögrenebilirsiniz. Evde yaparak….
https://www.youtube.com/watch?v=ZlYUKEf-Ilw&t=9s&list=PLGUqOR7MEV_bAbZzQJdB_Mqi8hEl0sXLD&index=1

Yılmaz12 Haziran 2017 at 23:13Reply

14 yasinda oglum kucultme amaliyati olacak Erkeklerde meme küçültme de eski yaşantısına dönmesi ne kadar zaman alır ?

Op Dr. Ali Mezdeği15 Haziran 2017 at 13:00Reply

yılmaz bey merhaba ;
Bir gün sonra normal yaşantısına döner. bir ay ağır kaldırmayacak o kadar. büyük bir ameliyat değil

Nureddin Mahmud5 Temmuz 2017 at 11:29Reply

Hocam merhabalar, bir kaç sorum olacak…

Jinekomasti hastasıyım. Hastalığımın ilk zamanlarında meme ucunda kuvvetli denebilecek bir ağrı vardı, özellikle bastırınca kendini belli ediyordu lakin daha sonra kilo verince bu durum sona erdi. Bu ağrının sebebi neydi?

Selamlar, saygılar…

Muhammed emin1 Kasım 2017 at 16:39Reply

hocam merhabalar ebn 17 yaşındayım genel cerrah beni jinekomasti yaptı fakat çöküntü oluştu baya (içe doğru çökme) her iki memede de korseyle geçermi yoksa bir cerrahi operesyon daha mı geçirmeliyim belirtirseniz saygılar…