Jinekomasti Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Ameliyatı öncesinde fizik muayene çok önemlidir. İlk başta hastanın memesinde ne gibi bir problem olduğu belirlenip ona göre teknikler uygulanması lazım.Mesela yağ dokusu fazlalığı olan hastalarımızda olabilir meme dokusu veya her ikisinde fazla olabilir. Bunu belirledikten sonra ameliyat planlaması yapılsa daha iyi sonuçlar elde edilir.

Ayrıca ameliyat öncesinde gerekli kan tahlilleri yapılması da çok önemlidir. Ayrıca hormon testleri de mutlaka yapılması lazım. Bu testlerin sonucuna göre bir ilerleme planı belirlememiz lazımdır. Bunlar belirlendikten sonra ameliyat öncesi planlama muayene ve yapılacak işler bitmiş olacaktır. Artık ameliyat aşamasına geçebiliriz demektir.

Ameliyat genel anestezi ile yapıldığı gibi lokal sedesyonla da bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Tam teşekküllü hastane şartlarında bu ameliyat gerçekleşir. Ortalama süresi de 1,5 – 2 saat arasındadır. 

Ameliyat kombine tekniklerle yapılabilir. Genelde hem liposuction hemde meme dokusu çıkartarak izsiz bir şekilde ameliyatı bitirebiliriz. Jinekomasti ameliyatı aslında oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Meme başı kahve rengi kısım altından bir kesi ile yapılır ve başarı oranı oldukça yüksek bir estetik ameliyattır. 

Ameliyat sonrasında 3 hafta boyunca korse takılması gerekir. Ayrıca 2 gün sonra duş alabilirsiniz. Yalnız ameliyatlı kısmı fiziksel etkilerden korumak şarttır. Aynı gün hastaneden taburcu olabilirsiniz. Veya en kötü bir gün süreyle hastanede kalmanız gerekebilir. Ameliyat sonrasında ağrı ve sızı çok az olur. Ameliyat sonrasında verilen ilaçlarla ağrılar çok aşa çekilir. Her kesi olan ameliyatta olduğu gibi ağrı bir miktar olacaktır. 

İş hayatınıza başlama süreniz 2 gündür. birkaç hafta sonra spor yapabileceksiniz. Kısacası ameliyat sonrasında 1 ay sonra hiç ameliyat olmamış gibi olabilirsiniz. Ameliyat başarı oranı yüksek basit ve külfeti olmayan bir ameliyattır. Meme büyümesi olan erkekler bu ameliyatı gözünde hiç büyütmesi kolay basit ve sonuçları mükemmel bir ameliyattır.

Jinekomasti ameliyatı yaş sınırı

Jinekomasti ameliyatında bir yaş sınır vardır. Bu yaş sınır 18 dir. Bu ameliyatı olmak isteyen hastalarımızın bu yaşı beklemeleri gerekir.

Jinekomasti ameliyatı için varsa kullanılan ilaçlar kesilmesi ve ameliyat öncesinde 10 gün kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmaması gerekir. Bu yüzden bu ameliyata karar vermiş bir erkek varsa ilaç tedavisi mutlaka bitirmesi veya kan sulandırıcı ilaçları kesebilecek durumda olması gerekir.

Jinekomasti ameliyatında belirli bir büyüme beklenmez. Hastanın kendini rahatsız hissettiği her durumda ameliyat olunabilir. Bu yüzden şu boyutlarda ameliyat uygulanır diyemeyiz. Ameliyat genel anestezi altında geçer. Ameliyatı estetik ve plastik cerrahi doktoru yapar.

Ameliyat sonrasında iz kalması çok düşüktür. 3 hafta bandaj kullanılır. 2 gün sonra duş ve çalışma hayatına hasta kaldığı yerden devam edebilir. Ağı işle meşgul olan hastalarımız için de tavsiyelerimiz fiziksel olarak meme kısmına bir travma yaşatmamak yani o bölgeyi bir süre korumaktır.

Jinekomasti nasıl tedavi edilir

jinekomasti-tedavisi

Jinekomasti dediğimiz şey bildiğiniz üzere erkeklerde olan aşırı meme büyümesi ve bunun sonucunda bir kadında olduğu kadar memenin büyük olmasıdır. Bu durum erkeklerde hem fiziksel hemde psikolojik sorunlara yok açar.

Tabi ki çözümü olmayan bir rahatsızlık değildir. Erkeklerin memeleri küçültülebilir. Bu yapılan işleme de jinekomasti tedavisi diyoruz. Ameliyat genel anestezi altında yapılan bir işlem olup, genelde başarılı geçen ve hasta için rahat bir ameliyattır. Meme dokusu ve memede ki yağlar ameliyat ile alınarak bir daha orada toplanmaması için işlemler gerçekleşir. 

Genelde tüm ameliyat olmak isteyen erkeklerin ortak sorusu olan gene olur mu ? sorusuna da değinelim evet olur. Nasıl olur derseniz aşırı kilo alıp verme durumu kullanılan hormonel ilaçlara devam gibi tedbir alınmaması haline memede tekrar büyüme olur. Jinekomasti ameliyatı sonrasında artık hasta yediğine içtiğine dikkat etmesi lazımdır. 

Bazı erkeklerde bu işi ameliyat olmadan halletmenin peşindedir. Bu artık bizde klasiktir. Hasta ilk başta ameliyatsız çözmeye uğraşır yüzde yüz çözemez o ilaçlara harcadıkları paralar ziyan olur ve bize gelerek kalıcı ve tek çözümü olan ameliyatı olur. Tüm erkekler hatta Türk halkı olarak her şeyin en basitini ve en kısa yolunu tercih etmeye çalışırız. Bu yüzden Avrupa ülkelerinde olmadığı kadar bu jinekomastinin ameliyatsız tedavisi araştırılır. 

Arkadaşlar sizleri uyarmak istiyorum. Meme büyümenin varsa ameliyat olun. Çünkü bu meme büyümesini kesecek bir ilaç yok zaten tıbben de mümkün olmayan bir şey. O bölgede ki yağların cerrahi olarak alınması lazımdır. Bu yüzden geçici etki veren otlar bitkiler ilaçlar sizin işinizi kalıcı olarak görmeyecektir. Bu yüzden bu ameliyatı olarak sağlığınızı riske atmayınız. 

Ameliyat fiyatlarından korkanlar için de bir sevindirici haber vermek isterim. Bu ameliyat her ne kadar bir estetik ameliyat olsa da, korkmayın tedavi amaçlı olduğununda çok yüksek tutarlara yapılmaz. en azından çevrem de ve bende olan düşünce bu. Bu yüzden en azından bir estetik plastik cerrahi uzmanına görünerek bilgi almanızı şiddetle tavsiye eder, geçici ve ileride size zarar verecek çözümlere ilk başta düşmemenizi temenni ederim.

jinekomasti Ameliyatı fiyatları

Jinekomasti ameliyatı fiyatları ameliyatın nasıl yapıldığından daha çok merak edilen bir konu. Aslında hastalarımın ameliyattan önce ücretini sormasını yadırgamıyorum. Çünkü bende olsak ilk başta fiyat almak insanın doğasında olan bir şey. 

Gerçek net fiyat ancak hastayı muayene ederiz ve memesinde ki büyüklüğü ve yapılacak tekniğe göre ne kadar uğraş vereceğiz bunlar değerlendirilip ancak net fiyat verebiliriz. Hayal kırıklığına uğrattıysam sizi şimdiden özür dilerim. 

Fiyatı etkiyen bir diğer unsur ise, ameliyathane seçimi yani hastane seçimidir. Hastanın istediği hastane tercihine göre ameliyat yerini belirliyoruz. Burada hastane kullanım ücretleri ve kalitesi ile de ameliyat ücreti değişiyor. Çok lüks bir hastane de ameliyat olmak isterse hasta ona göre fiyat yukarı çıkıyor. Ama ben kalite istemiyoruz otel konforu falan ne gerek var bunlara diyen hastalarımıza da fiyatı aşağıya çekebiliyor. 

Burada dikkat edilmesi gereken husus, düşük maliyetli hastane asla kalitesiz değildir. Size sunduğumuz hastane seçenekleri kalite ve güveniniz açısından bir alt limit ile sınırlıdır. Yani en ucuz hastaneyi de seçseniz yoğun bakımı ameliyat sonrası bakımı açısından kesinlikle memnun kalacağınız hastaneler olduğunu belirtmek isterim.

Bunu söylemem de ki yegane sebep hastalarımız ucuz yer olsun dediğinde ilk sorduğu çok mu kalitesiz. Asla böyle bir şey söz konusu bile olmaz. Ama daha fazla lüks ve kalite isteyen hastalarımız için seçenek sunmak için alternatif seçenekler sunulmuştur. 

Makalenin özü, eğer fiyat almak istiyorsanız mutlaka bir muayene etmem gerekiyor. Fiyata ve ticari olarak pek fazla beklentisi olmayan bir hekim olarak memnuniyetinizi ön planda tutacağımın sözünü de bu İnternet sitesinden vermek isterim. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 27.423 kez Ziyaret Edilmiştir.

9 comments:

Yunus4 Mayıs 2014 at 01:22Reply

hocam merhabalar.Göğsümde belli bir büyüklük var spor da yaptım ama ne yaparsam yapayım istediğim görüntüde değilim millette ne yerse karnına gider bende göğsüme gidiyor gibi hissediyorum 🙂 öncelikle jinekomastri miyim değil miyim bunun testini hastanelerin hangi bölümü başlığı altında yaptırıyoruz ? ilginiz için teşekkürler

Op Dr. Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 11:45Reply

Merhaba Yunus Bey ;
Siz gerçekten çok iyi anlıyorum çünkü bir zamanlar bende de vardı..:)
Sizde jinekomasti var mı yok mu için aşağıda ki videoda ki testi uygulayabilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=ZlYUKEf-Ilw
Yapılan ameliyat estetik cerrahi alanında yani devlet karşılamıyor. Ama kesin konuşmak doğru olmaz. Belki bazı devlet hastalarında yapılıyor olabilir.
Bizde yapıyoruz tabi ki ama sigorta geçmiyor maalesef ::(
Ama 0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattmıza ulaşırsanız size yardımcı olamaya çalışırlar.
Sağlıklı Günler Dilerim

tayfun irtegün21 Kasım 2015 at 17:22Reply

17 yaşındayım 172cm ye 72 kiloyum 2 senedir var jinekomasti bende 60 kiloya sporcuyum aynı zaman da kadar düştüm fakat hala gitmedi yani bir değişiklik olmadı bu şey bende su anda 72 kiloya geri çıktım gine aynı şekilde duruyor bende ameliyat ücretini öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Op Dr. Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 11:48Reply

Tayfun bey merhaba ;
Spor ve diyet ile erkek memesinde ki şişiklik gitmez maalesef.. Jinekomasti ameliyatı tek çözümdür.
Fiyat bilgisini de İnternet üzerinden veremiyoruz ama,
WhatsApp : 0543 241 3 241 nolu hatta yazarsanız size hemen ameliyat fiyatını iletirler.
İlginiz için teşekkür ederiz.
Sağlıklı Günler.

yaşar şepik2 Mayıs 2016 at 13:15Reply

slm hocam ben Van’dan gelirsem kaç gün içerisinde jinekomasti ameliyatımı yapıp beni gönderirsiniz. çalıştığım için fazla zamanım olmaz gelip hemen ameliyat olmak istiyorum. bir de lokal anesteziyle ameliyat olmam mümkün mü hocam. yaklaşık maliyet ne olur. şimdideden teşekkür ederim

Op Dr. Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 11:51Reply

Yaşar bey Merhaba ;
Van ‘ dan gece binip sabah ist inseniz, otobüsten inince ameliyata alsak öğleden sonra hastaneden taburcu ederiz. Akşam otobüsü ile de van ‘a rahatlıkla dönersiniz. Kolay bir ameliyat. Hemen hastaneden taburcu olabilirsiniz. Hatta bir kaç saat ist gezme fırsatınız bile olur 🙂
Detaylı soracağınız tüm sorular için :
WhatsApp : 0543 241 3 241 nolu hattı arayıp veya whatsapp dan yazıp bilgi alabilirsiniz.
İyi Günler Dilerim.

Nureddin Mahmud5 Temmuz 2017 at 02:29Reply

Hocam merhabalar, makalede yazıyor ki:

” Ayrıca ameliyat öncesinde gerekli kan tahlilleri yapılması da çok önemlidir. Ayrıca hormon testleri de mutlaka yapılması lazım. Bu testlerin sonucuna göre bir ilerleme planı belirlememiz lazımdır. Bunlar belirlendikten sonra ameliyat öncesi planlama muayene ve yapılacak işler bitmiş olacaktır. Artık ameliyat aşamasına geçebiliriz demektir. ”

bundan mülhem bir sorum olacak. Hormon testlerini ameliyattan önce siz mi yapıyorsunuz? Yani sizin operasyonunuzda ameliyattan önceki aşamamı olacak? Başka bir değişle, diyelim ki ameliyat olmaya karar vedik, kan tahlili ve hormon testlerini bulunduğumuz illerde yaptırıp sonuçlarıyla mı gelmemiz gerekiyor?

Selamlar, saygılar…

Op Dr. Ali Mezdeği5 Temmuz 2017 at 12:42Reply

Kan tahlilleri ameliyat ücretine sahildir. ve ameliyattan önce yapılır. Hormon testleri kanser hastaları ve hormonel bozukluğa neden olan hastalarda yapılır. Sizde böyle bir durum yoksa sizi bağlamaz.
Ama kan testlerini yaptırıyoruz onlar önemli.

emrah17 Eylül 2017 at 20:49Reply

Merhabalar hocam.bende kac yildir bujinekomasti ile sknti cekiyorum ve sizden yardim isitiyorum yasim 22