Jinekomasti Doktoru Hangi Bölüm Dalına Girer

//Jinekomasti Doktoru Hangi Bölüm Dalına Girer

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Doktoru 

Jinekomasti yani erkeklerde olan bu meme büyümesi için yapılan ameliyatlara jinekomasti ameliyatları adı verilir. Jinekomastiameliyatını yapan hekimin bilim dalı ise, Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümüdür. Estetik ameliyata giren doktorlar bu ameliyatı rahatlıkla yaparlar. 

Jinekomasti Doktoru erkek de olan meme büyümesini tespit eder. Jinekomastinin boyutlarını lipomatöz jinekomasti mi glandüler tip jinekomasti olduğuna karar verir. Bu itibar ile, ameliyatın teknik seçimi ve sadece yağ emme mi yapılacak yoksa, cerrahi olarak meme altından girilerek doku mu kesip dışarıya alınacak buna karar verir. 

Bu jinekomasti tipleri belirlemesi yapıldıktan sonra da, ameliyatın hangi hastanede yapılacağını kararı alınarak operasyon günü belirlenir. Jinekomasti ameliyatı yapan hastaneler de aranacak bazı kurallar vardır. Bunların en başında acil müdahale biriminin olmasıdır. Eğer yoğun bakım yoksa ameliyatı bu hastanede yapmak pek iyi olmayabilir. Güvenlik açısından bu ameliyatlar ölüm riski ve anormal durumların yaşandığı ameliyatlar değildir. Ama yinede hastanın alerjik durumlarından kaynaklı sorunlarda acil müdahale edilmesi ve jinekomasti iyileşme sürecinin daha sağlıklı ve konforlu olması için tercihler değerlendirilir. 

Jinekomasti Doktorları diye tabir edebileceğimiz estetik doktorları genelde tüm estetik ameliyatları yaparlar. Fakat her branşta olduğu gibi estetik ve plastik cerrahi alanında da, ameliyatlar üzerine uzmanlaşma söz konusudur. Bir kadın doğum uzmanı kadın kanserlerine veya tüp bebek uygulamalarına ayrı konular gibi görünse de ilgi duyabilir o konu üzerinde geliştirebilir. Aynı şekilde estetik doktorları ad bir veya bir kaç ameliyat üzerinde yoğunlaşabilir ve atıyorum jinekomasti ameliyatında bir numara en iyi doktor olmayı tercih edebilir. 

Bu tamamen hekimin kararı ve bu ameliyat üzerine düşkünlüğüne bağlıdır. Bu yüzden jinekomasti doktorunuzu seçerken bu ameliyata olan ilgisini sorun. Benim gibi yüzlerde jinekomasti ameliyatına girmiş ve bu konuda tecrübeli bir hekim olup olmadığını test edin. Bunlar tamamen tecrübe ile sabit olan bilgilerdir. 

Örnek vermek istersek ; Jinekomasti ameliyatı sonrasında memede çökme birçok hasta da olur. Ve bu sorun o kadar çok olur ki artık hekimler bu ameliyatta yağ emmekten korkarlar çökük olmasın diye. Bu yüzden bu ameliyatı yaparken geliştirdiğim teknikler ile, memeden o kadar dengeli bir yağ alımı yapıyoruz ki, ameliyat sonrasında meme ne büyük ne de küçük oluyor. Ayrıca kişinin vücut yapısına göre de bir meme büyüklüğü belirlemenin şart olduğunu söylemek isterim. 

Kısacası Jinekomasti ameliyatını olmak istediğiniz doktoru iyi seçmelisiniz. Yüzlerde ameliyatı olan bu ameliyat ile ilgili dünya çapında araştırmalarda bulunmuş ameliyatı ve tekniklerini geliştirmeye yönelik girişimci severek yapan bir doktordan alınacak jinekomasti sonuçlarının daha faydalı olacağına inanıyorum. 

Jinekomasti Hangi Bölüm dalına girer 

Jinekomasti ameliyatları ” estetik ve plastik “ cerrahi alanına girer. Bu branş doktorları bu ameliyatı yapabilir. Bunun dışından zorunlu olmadıkça ameliyatı başka kimse yapmamalıdır. Bunun nedeni de estetik doktorların eğitim alırken insan vücuduna en az zarar verecek şekilde eğitilmeleri işlerinin estetik görünüş olduğu içindir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tamamen vücudu iyileştirme ve güzel kalası için çalışırlar. 

Bu ameliyatı olmayı düşünüyor ve kadın gibi görünene memelerinizi normal seviyelere ulaştırmak için bir estetik ve plastik cerrahi hekimine başvurunuz. 

Sağlıklı Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

By |2017-07-04T17:42:57+00:00Mayıs 27th, 2013|Sıkça Sorulan Sorular|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment