Jinekomasti Olduğu Nasıl Anlaşılır

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti olup olmadığınızı anlamanın aslında çok basit bir yöntemi vardır. Sizin evde bile rahatlıkla yapabileceğiniz bir yöntemdir. Bu test sonrasında sizde kendinizde kilodan kaynaklanan bir meme büyümesi mi yoksa gerçekten jinekomasti sorunu sizde var mı anlamış olursunuz. 

Jinekomasti Nasıl Anlaşılır  ? 

Erkek memesinde ki bu büyüme genelde süt bezi şişkinliği ile alakalı olup kısa bir ameliyat ile giderilebilir. Ama önce sizde var ve nasıl anlayacaksınız onu anlatalım. 

İlk önce ayna karşısına geçin ve kendinize bakın. Meme bölgesinde eğer sizce de anormal bir büyüklük hissediyorsanız bir soru işareti koyun. Sonra sporcuların yaptığı gibi vücudunuzu kasın. Diğer eliniz ile de meme bölgenizde elinizi gezdirin. Eğer bu kasılmış halde iken vücut, sizin elinize yumuşak doku geliyor ise, sizde jinekomasti var demektir. Ne kadar çok yağ dokusu elinize geliyor ise, o kadar oranda jinekomasti seviyeniz artmış demektir. 

Eğer Jinekomasti İsem Ne Olacak ? 

Eğer yağ miktarı elinize bol miktarda gelecek kadar ise, tedirgin olmayın. Korkmayın da…  Çünkü tedavisi hem kısa hemde basit bir operasyon ile sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Ortalama olarak 30dk süren bu ameliyat ile süt bezi meme bölgesinden alınarak meme bölgesi estetik görünüme kavuşturulur. 

Ameliyat Esnasında Ağrı Sızı Olur Mu ? 

Ameliyat genel anestezi ile yapılıyor. Bu yüzden ameliyat esnasında herhangi bir ağrı veya sızı oluşmaz. Bu yüzden ki, konforlu bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında da, yine göğüs bölgesine sinir blogu denilen uygulama ile o bölge tamamen uyuşturularak ağrı veya sızı olmasının önüne geçiliyor. 

Ameliyat sonrasında korse kullanımı ortalama 10 gün sürer. Genelde bu süre sonunda kullanılmaz. Ağrı veya sızı için ilaç yazılır. Bu ilaçlar kullanıldığında ağrı olmaz. 

Yaşım Küçük İse, Ameliyat olabilir miyim ? 

Belirli bir yaşa  kadar ameliyat yapamıyoruz. Bununda nedeni hastanın kendinin ergenliğinin geçmesini bekliyoruz. Bu sebeple ergenlik sonrasında meme hala şişik ise, ameliyat ile düzeltme yapıyoruz. Tabi ki bu durumda da anne baba onayı gerekmektedir. 

Bu Sayfa 5.434 kez Ziyaret Edilmiştir.